התמודדות עם בריחת שתן בגיל השלישי

בריחת שתן היא בעיה נפוצה בגיל השלישי התמודדות עם הבעיה יכולה להוביל לתחושת מבוכה אצל הקשישים ומתוצאה מכך הם עלולים להימנע מפעילויות חברתיות. יש לזכור שקיימים מספר פתרונות לבעיה אשר ישפרו את רמת החיים של הקשישים.

מהם הגורמים לבריחת שתן?

קיימים מספר סיבות לבריחת שתן, זה יכול להתחיל במחלות, גידולים ואפילו עד השמנת יתר וגיל.
בריחת שתן נבדקת ע"י בדיקות רפואיות ובדיקה ההיסטוריה של המטופל. מלבד הבדיקות הרפואיות יש לעשות בדיקה ספציפית של השתן, בדיקת אולטרסאונד וכו'. הבדיקות הללו מאפשרות לרופאים לבחור את שיטת הטיפול המתאימה ביותר לבריחת שתן.

חיתולים למבוגרים:

אחת הפתרונות לטפל בבריחת שתן היא ע"י חיתולים למבוגרים. החיתולים יכולים לשפר את איכות החיים של הקשישים וכיום ניתן למצוא אותם בזול, כך שמבחינת ההוצאה זהו פתרון משתלם. ישנם כמה סוגים של חיתולים בטווח מחירים מאוד רחב אשר מתאים לכל כיס. החיתולים למבוגרים מתאימים למבוגרים אשר סובלים מבעיות של בריחת שתן לכן כדי לשקול את רכישתם. היתרון המרכזי של החיתולים הוא כושר הספיגה הגדול שלהם אשר עוזר לאורח החיים של הקשיש בכך שאינו מרגיש לא נוח עם עצמו או מהריחות הלא נעימים.

דרכי טיפול נוספות בבריחת שתן:

חוץ מהחיתולים לקשישים, קיימים מספר דרכים לטיפול בבעיה כגון:

  • פיזיותרפיה – מחזק את שרירי האגן.
  • טיפול עם תרופות – מספקים מענה רחב מאוד של תרופות למטופלים בהתאם לבעיה.
  • טיפולים התנהגותיים – עוזרים לקשישים להסתגל להרגלים חדשים.
  • ניתוח – במצב שבו התרופות או הטיפולים ההתנהגותיים לא עוזרים ניתן יהיה לבצע ניתוח כירורגי בכדי לטפל בבעיה.

קיימים מקרים שבהם המטופלים יצטרכו טיפול פסיכולוגי הכוונה נפשי מכיוון שבריחת שתן עלולה להשפיע על אורח וסגנון החיים שלהם.

הברירה הטבעית

בקרב האוכלוסייה יש כ 30% אנשים אשר לוקים בבריחת שתן לכן זאת תופעה שכיחה. קיימת עוד אפשרות אחת לטיפול בבריחת שתן והיא דורשת הקפדה על המזונות והמשקאות שאנו מכניסים לגוף. אם אנו רוצים לפחית את בעיה או לפתור אותה יש להוריד מהתפריט היומי משקאות מוגזים, קפאין, אלכוהול ואוכל חריף. בשביל להיות בטוחים עם עצמכם עדיף להתייעץ עם מומחים מהתחום כדי למצוא את הפתרון הטוב והמתאים ביותר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות