כסאות גלגלים סיעודיים

 

מבוגרים רבים אשר מתקרבים לגיל השלישי רוצים להזדקן בכבוד אך המצב הסיעודי מקשה עליהם ועל משפחותיהם. בני המשפחה של הקשישים מתמודדים עם קושי מבחינה כלכלית ונפשית מתוצאה בטיפול יקיריהם. מדינת ישראל עוזרת לקשישים בכך שמצמידה להם מטפלת סיעודית, מעניקה להם קצבת נכות אך רוב הטיפול מתבצע ע"י המשפחות של הקשישים. למשפחות של הקשישים אין תמיד את הידע או המשאבים להתמודד מול המצב הסיעודי, לכן מומלץ מאוד להכיר את הפתרונות שעלולים להקל על חייהם של הקשישים.

כיסא גלגלים לקשישים:

קשישים אשר נמצאים במצב סיעודי אחד הדברים המשמעותיים שנפגעים זה היכולת לניידות.
פגיעה בניידות פוגעת באיכות החיים וגם פוגעת מבחינה נפשית. היום קיימים מספר עזרים אשר עוזרים להתמודד עם קושי הניידות כמו הליכונים, מקלות ובמקרים קשים של ניידות אפשר להיעזר בכיסא גלגלים.

הקשישים מעבירים שעות רבות על הכיסא הגלגלים לכן יש צורך שהכיסא יהיה נוח ואיכותי. כיסאות הגלגלים עשויים ממושב וממשענת רכים מה שיכול לגרות לאי נוחות, לכן יהיה ניתן לתמוך בישיבה באמצעות כריות בכדי שיהיה סימטריות והיציבות תשמר. אחד הדברים החשובים בכיסא גלגלים הוא המעצורים. יש לבדוק בקפידות שמעצורים תקינים ולדעת איך להפעיל אותם, בכדי למנוע תזוזות לא רצויות.

סוגי כסאות גלגלים:

לפניכם מספר סוגים של כסאות גלגלים אשר מיועדים בהתאם לסוג המוגבלות ולרמתה:

מוסדיים – כסאות אשר משמשים מוסדות סיעודיים לצורך העברת אנשים במצבים שונים של מוגבלויות ממקום למקום (קל, לשימוש, יעלים וקלי משקל).

קלי משקל – כסאות אשר עשויים מחומרים קלים, מאוד קלים לשימוש ומותאמים לסוג המוגבלות.

אקטיביים – כסאות שמתאימים לרמת חיים אקטיבית יותר עם אופציה לעברת כובד המשקל בהתאם לסיטואציה.

שיקומיים – מיועדים לקשישים אחרי ניתוח, תאונה או מחלה. שימוש בכיסא זה לתקופה מוגבלת.

ממונעים – כסאות משוכללים עם אפשרות שליטה במהירות הנסיעה שלהם, יציבים ואמינים במיוחד. בנוסף יש גם דגמים שמתקפלים.

כל סוגי הכיסאות עשויים ברמה איכותית, בעלי יציבות גבוהה אשר מספקת ביטחון ופתרון לכל סוגי המוגבלויות של הקשישים. לרוב הדגמים יש אופציה של הרכבת ידיות, רגליות, משענות והתאמת הגובה לפי דרישות הקשיש.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות